Do fryzjera i kosmetyczki - coś dla urody

y nie dbałyśmy o nogi w wystarczający sposób to na pewno dobrym pomysłem jest udanie się do salonu kosmetycznego. Większość profesjonalnych kosmetyczek oferuje bardzo bogate usługi w tym zakresie. Warto na przykład skorzystać z za

Do fryzjera i kosmetyczki - coś dla urody

Najlepsze zabiegi kosmetyczne dla nóg

Piękne i zadbane nogi to atut każdej kobiety. Aby uzyskać naprawdę rewelacyjny efekt potrzebna jest jednak regularna pielęgnacja. Jeśli do tej pory nie dbałyśmy o nogi w wystarczający sposób to na pewno dobrym pomysłem jest udanie się do salonu kosmetycznego. Większość profesjonalnych kosmetyczek oferuje bardzo bogate usługi w tym zakresie. Warto na przykład skorzystać z zabiegów dotyczących depilacji. Dla kobiet, które borykają się z problemem popękanych naczynek czy cellulitem w salonie kosmetycznym również znajdą się odpowiednie zabiegi. Co więcej, bardzo przyjemne i skuteczne zabiegi oferuje nam właściwie każdy gabinet kosmetyczny, jeśli chcemy zadbać o nasze stopy. Warto więc odwiedzić kosmetyczkę, jeśli chcemy mieć piękne, zadbane nogi.


Jak usunąć cellulit?

Cellulit to bardzo przykra utrata elastyczności skóry szczególnie w takich miejscach, jak uda czy pośladki. Wiele kobiet ma z tym olbrzymi problem. Chociaż istnieje na rynku sporo preparatów, które pomagają w jakiś sposób uelastycznić skórę, to jednak w przypadku nadwrażliwości na jakieś składniki takiego kremu możemy tylko pogorszyć swój stan. W takiej sytuacji warto poddać się zabiegom, które pozwalają na redukcję cellulitu. Trzeba przyznać, że usunięcie cellulitu jest obecnie możliwe właściwie tylko przez taki zabieg. Dzięki skorzystaniu z takiej możliwości wiele kobiet może nie tylko pozbyć się ?pomarańczowej skórki?, ale także często odbudować poczucie własnej wartości.


O historii szamponu do włosów

Słowo "shampoo" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do Europy trafiło dzięki żeglarzom.

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano dodatkowo środki o odczynie kwaśnym, np. ocet.

W 1903 r. Hans Schwarzkopf wprowadził na rynek pierwszy szampon w proszku rozpuszczalnym w wodzie, który dzięki niskiej cenie (20 fenigów za saszetkę) szybko zyskał popularność. W 1908 r. asortyment Szwarzkopfa obejmował już szereg szamponów na bazie jajek, dziegciu i rumianku. Od 1909 r. szampony w proszku produkowano w USA - puszka produktu Canthrox kosztowała 50 centów i wystarczała na 15 myć. Według producenta szampon miał zapobiegać łupieżowi, wypadaniu włosów oraz siwieniu.

W 1927 roku, już po śmierci Swarzkopfa, jego firma wprowadziła na rynek pierwszy szampon w płynie, który natychmiast stał się rynkowym przebojem. W kolejnym roku firma opatentowała pierwszą odżywkę do włosów o nazwie Szwarzkopf Haarglanz.

Na lata 40. XX w. przypadł dalszy rozwój rynku szamponów. W USA pojawił się Lustre-Creme - do jego reklamy producent zatrudnił m. in. Marilyn Monroe i Elizabeth Taylor. Slogan reklamowy brzmiał: "cztery na pięć gwiazd Hollywoodu używa Lustre-Creme". Tymczasem w 1949 r. w sprzedaży pojawił się Schauma Swarzkopf, a jego nazwa (niem. Schaum - piana) stała się w RFN synonimem szamponu.

Pierwszy polski szampon w płynie został wyprodukowany w latach 60. XX wieku - nosił nazwę Finezja, a jego producentem była firma Miraculum z Krakowa. Następnie na rynku pojawił się znany do dziś szampon dla dzieci Bambino. 1


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon



© 2019 http://lidernet.waw.pl/