Implantolog Giwice

poddać się nieprzyjemnemu (mówiąc delikatnie) zabiegowi, a potem jeszcze za to niemało zapłacić. Polska zajmuje niestety wysokie miejsca w rankingach państw europejskich, jeśli chodzi o problemy z uzębieniem. Winą za taki stan

Implantolog Giwice Implantolog Giwice

Wszyscy dobrze wiemy z czym kojarzy się gabinet dentystyczny. Trzeba tam pójść, zapisać się w kolejkę, potem, gdy wreszcie przyjdzie czas wizyty, usiąść w fotelu (skądinąd wygodnym), poddać się nieprzyjemnemu (mówiąc delikatnie) zabiegowi, a potem jeszcze za to niemało zapłacić. Polska zajmuje niestety wysokie miejsca w rankingach państw europejskich, jeśli chodzi o problemy z uzębieniem. Winą za taki stan rzeczy obarcza się problemy z dostępnością do opieki dentystycznej, ceną wizyty u stomatologa, czy wycofanie gabinetów ze szkół. Przyszły dentysta kształci się pięć lat, potem jest zobowiązany odbyć jeszcze roczny staż, gdzie zarabia około 1000 zł miesięcznie. Przeciętne zarobki dentysty trudno oszacować, gdyż poza pracą na etacie, leczy on jeszcze w prywatnych gabinetach. Szacuje się, że zarabia średnio około 4600 zł. Zarobki te, i to ile za wizytę się płaci, to i tak niewiele, w porównaniu z tym, jak ważne jest zdrowie jamy ustnej. Chore zęby bolą, wyglądają nieestetycznie, a poza tym, mają nawet zły wpływ na zdrowie organów wewnętrznych. Dzieje się tak dlatego, że bakterie namnażające się w chorym zębie wędrują do organów takich jak żołądek, płuca i tam powodują problemy zdrowotne.

Każdą fobię można zwalczyć, ale najpierw wypadałoby ją rozpoznać i trochę się w nią wgłębić. Tak samo należy postąpić z odczuwalnym lękiem przed lekarzem, jakim jest dentysta. Obawa sama z siebie nie przeminie. Często nie pokonają jej też próby wmówienia sobie, że w końcu wizyty stomatologiczne są czymś normalnym i wszyscy ludzie z nich korzystają, dlatego nie ma się czego bać. W większości przypadków lęki bywają niestety irracjonalnie. Nie da się ich wyjaśnić na chłopski rozum, dlatego terapeuci przeważnie zalecają, by na spokojnie je zanalizować. To, że stomatolog przeraża praktycznie wszystkich, ma oczywiście jasną przyczynę. Tego rodzaju lekarz narusza w końcu jedną z bardziej intymny sfer ludzkiego ciała, a jeszcze do tego wykonuje w tej przestrzeni rozmaite zabiegi, które mogą być odczuwane jako spore zagrożenie. Gabinet dentystyczny w pewnym stopniu pozbawia też pacjentów kontroli nad sytuacją, co jeszcze bardziej maksymalizuje ich lęki. Znając przyczynę swoich obaw, na pewno łatwiej można będzie je zwalczyć.

Specjalista, który zajmuje się leczeniem zębów jest zapewne znany każdemu. Inaczej znany jako dentysta. Wiele osób odczuwa paniczny lęk przed wizytą u takiego lekarza. Nawet, jeśli gabinet dentystyczny cieszy się dobrą renomą i nie ma powodu do obaw. Istnieją osoby, które mdleją na sam dźwięk słowa stomatolog. Dlatego też zawód dentysty nie należy do najłatwiejszych. W jaki sposób dentysta może zminimalizować ryzyko ataku paniki u dziecka podczas zabiegu? Powszechnie przyjęła się praktyka, że stomatolog obdarowuje pacjenta upominkami po pomyślnie przeprowadzonym badaniu. Na badaniu niestety nie zawsze się kończy. Przez wszystkie wyssane z palca krwawe historie o nieudanych usuwaniach zębów gabinet dentystyczny kojarzy się potem wielu osobom z koszmarem. Duży wkład na skalę problemu mają też horrory, w których pojawia się w głównej roli zły dentysta. Takie filmy nie powinny istnieć, ale istnieją, bo upiorny gabinet dentystyczny się po prostu sprzedaje. Nie należy brać jednak takich historii poważnie.

Jeśli wizyta u dentysty cały czas kojarzy ci się z czymś przykrym, rozważ zmianę gabinetu, do którego chodzisz. Bardzo wiele stomatologów wykorzystuje stare metody leczenia, podczas gdy te nowoczesne gwarantują większy komfort i praktycznie bezbolesne zabiegi. Nie musisz być przywiązany do jednego miejsca. Jak wybrać najlepszy gabinet dentystyczny? Przede wszystkim warto przyjrzeć się ofercie zabiegów. Jeśli jest ich dużo a stomatolog oferuje wykonanie zabiegów różnymi metodami, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, także pod mikroskopem - warto zwrócić na niego uwagę. Można także zapoznać się z certyfikatami i dyplomami, które zdobył dentysta. Ciągłe kształcenie się jest kluczowe, jeśli chce się pracować na najwyższym poziomie, dlatego warto sprawdzić przygotowanie lekarza, jeśli oczekujesz najwyższych standardów. Poza tym oczywiście warto porozmawiać z lekarzem. Wrażenie, jakie robi jest bardzo istotne. W końcu musisz mieć do niego naprawdę duże zaufanie. Jeśli tylko coś ci nie odpowiada, nie musisz korzystać z jego usług.

Niby to normalne, że stomatolog wywołuje w nas pewne przerażenie, bo gdy rozmawiamy na ten temat ze znajomymi, okazuje się, że wszyscy tak mają, ale jeśli jednak ten lęk jest tak silny, że czasami uniemożliwia nam odbycie wizyty, powinniśmy przyjrzeć się mu z bliska. Sprawdźmy, czy przypadkiem nie zmagamy się z dentofobią. Daje ona sporo charakterystycznych objawów. A na pewno sami potrafimy odróżnić zwykły stres od paraliżującego lęku będącego symptomem fobii. Z "normalnym" lękiem przeważnie jakoś sobie radzimy. Gabinet dentystyczny co prawda trochę nas przeraża, ale jakoś przekraczamy jego próg, sadowimy się na fotelu, a gdy lekarz wstrzykuje nam środek znieczulający, potem jakoś samo to wszystko idzie. W przypadku dentofobii to wszystko byłoby dla nas nie do pomyślenia. Od momentu wejścia do gabinetu z naszym umysłem i ciałem zaczęłyby się dziać niewyobrażalne rzeczy, które mogłyby doprowadzić nawet do utraty przytomności lub biegunki. Sami zastanówmy się więc, czy dentysta rzeczywiście wywołuje u nas aż tak silne objawy. Jeżeli tak jest - koniecznie zgłośmy się z tym problemem do dobrego terapeuty.


© 2019 http://lidernet.waw.pl/