Laptopy łatwo się psują

ów podstawowych elementów: procesora ? podzielonego na część arytmetyczno-logiczną czyli układu, który faktycznie wykonuje wszystkie konieczne obliczenia oraz część sterującą (często obok CPU obecny jest także GPU, czy procesor

Laptopy łatwo się psują

Elementy komputera w Wikipedii

Większość współczesnych komputerów opartych jest na tzw. architekturze von Neumanna (od nazwiska Johna von Neumanna), tj. składa się z trzech typów podstawowych elementów:

procesora ? podzielonego na część arytmetyczno-logiczną czyli układu, który faktycznie wykonuje wszystkie konieczne obliczenia oraz część sterującą (często obok CPU obecny jest także GPU, czy procesor dźwięku).
pamięci RAM ? (od ang. Random Access Memory) czyli układy scalone, które przechowują program i dane (umożliwia to m.in. samomodyfikację programu) oraz bieżące wyniki obliczeń procesora i stale, na bieżąco wymienia dane z procesorem
urządzeń wejścia/wyjścia ? które służą do komunikacji komputera z otoczeniem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer


Czemu laptopy się psują?

Laptopy to najczęściej psujące się sprzęty komputerowe. Usterki typu zniszczona matryca, połamane zawiasy czy zalania to praktycznie codzienność w serwisach zajmujących się naprawą laptopów. Praktycznie każdy serwis ma te części na miejscu, ponieważ tak często się psują, że od razu zamawia się po parę sztuk z hurtowni.

Ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego laptopy tak często ulegają tego typu zniszczeniom? Wynika to z fakty złego użytkowania sprzętu, który mimo, że jest przenośny to nie powinien być używany na kanapie, czy w kuchni podczas gotowania. Drugą sprawą jest coraz gorsza jakość wykonania obudów laptopów, stosuje się plastik gorszego sortu oraz coraz cieńsze blaszki w zawiasach. Te dwie rzeczy sprawiają, że laptopy psuja się często.


Różne serwisy komputerowe

Serwisy komputerowe są w każdym mieście, niezależnie od rozmiarów, zawsze znajdzie się jakieś spec od naprawy zepsutych komputerów i laptopów. Większość z nich naprawia uszkodzenia tzw. standardowe, czyli zepsuta matryca, awaria karty graficznej czy systemu operacyjnego.

Te bardziej wyspecjalizowane serwisy komputerowe z odpowiednim sprzętem diagnostycznym i serwisowym mogą naprawiać usterki układów scalonych. Jest to potrzebne zwłaszcza przy sprzętach nowszej generacji, gdzie zamienna część jest droższa niż cała maszyna. Naprawa czy też Reballing BGA kosztuje w granicach kilkuset złotych.



© 2019 http://lidernet.waw.pl/