Ogólnie o odzieży medycznej

Istnieje wiele stron poświęconych produktom odpowiednim do wyposażenia gabinetu kosmetycznego czy stomatologicznego. Co więcej, na niejednej stronie internetowej możemy bezpośrednio zamówić tego rodzaju produkty, ponieważ również

Ogólnie o odzieży medycznej

Internetowa oferta odnośnie zaopatrzenia medycznego

Jak w każdej dziedzinie, również jeśli chodzi o zaopatrzenie medyczne wielu ciekawych informacji może nam dostarczyć Internet. Istnieje wiele stron poświęconych produktom odpowiednim do wyposażenia gabinetu kosmetycznego czy stomatologicznego. Co więcej, na niejednej stronie internetowej możemy bezpośrednio zamówić tego rodzaju produkty, ponieważ również zaopatrzenie medyczne można kupować za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu można szybko zapoznać się z ofertą, jaką kieruje do nas przedsiębiorstwo zajmujące się zaopatrzeniem medycznym. Jest to z pewnością o wiele szybszy i bardziej komfortowy rodzaj zakupu takiego wyposażenia i nic dziwnego, że cieszy się ono coraz większą popularnością wśród klientów.


Gdzie szukać sprzętu medycznego?

Chociaż wiele gabinetów lekarskich czy szpitali ma podpisane umowy z hurtowniami sprzętu medycznego, w ostatnich latach sporą popularnością cieszy się zakup tego rodzaju produktów w Internecie. Jest to związane z tym, że nieraz istnieje potrzeba znalezienia i zakupu naprawdę specjalistycznej aparatury, co nie zawsze jest możliwe w pobliżu. Wirtualna sieć pozwala szybko zapoznać się z ofertami z całej Polski, a nawet z całego świata. Dzięki temu nawet mały gabinet lekarski może szybko złapać kontakt z dużymi czy bardzo wyspecjalizowanymi hurtowniami takiego sprzętu. Nic więc dziwnego, że zakup sprzętu medycznego w Internecie jest coraz chętniej wybierany przez klientów a niejedna hurtownia zakłada specjalną stronę internetową ze swoim asortymentem.


Czynniki chemiczne używane do dezynfekcji

Czynniki fizyczne używane do dezynfekcji:

Para wodna ? do dezynfekcji wcześniej oczyszczonego sprzętu, odzieży, unieszkodliwiania odpadów, używa się pary wodnej w temperaturze 100?105 °C pod zmniejszonym ciśnieniem (0,45?0,5 atm). Pary wodnej pod normalnym ciśnieniem używa się do odkażania m.in. wyposażenia sanitarnego.
Promieniowanie ? do odkażania używa się promieni UV o długości fali 256 nm, które niszczą drobnoustroje w powietrzu i na niezasłoniętych powierzchniach.

Czynniki chemiczne używane do dezynfekcji:

czwartorzędowe sole amoniowe,
alkohole, np. alkohol etylowy, alkohol izopropylowy,
aldehydy, np. formaldehyd, aldehyd glutarowy,
związki fenolowe, np. krezol, rezorcynol,
biguanidy, np. chlorheksydyna,
związki metali ciężkich, np. srebra, miedzi, rtęci,
związki halogenowe, np. jodyna, chloramina, jodofory,
fiolet krystaliczny (barwnik), mleczan etakrydyny (Rivanol),
utleniacze ? nadtlenki, np. H2O2 lub nadmanganiany, np. nadmanganian potasu,
tenzydy, np. mydła,
kwasy i zasady.

Im dłuższy jest czas działania i im wyższe stężenie środka dezynfekcyjnego (z wyjątkami), tym większa część drobnoustrojów zostanie zniszczona. Ze względu na to, iż środki chemiczne zwykle nie działają w środowisku suchym, ważny jest również stopień ich wilgotności, co jest szczególnie istotne w dezynfekcji powietrza.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynfekcja



© 2019 http://lidernet.waw.pl/