Pogrzeb - kontrowersyjna sprawa

się tego uniknąć. Dobra firma pozwoli nam uniknąć wielu stresów oraz nieprzyjemnych sytuacji, a także pozwoli nam lepiej odnaleźć się w nieprzyjemnym dla nas czasie. Profesjonaliści zajmujący się pogrzebami zawsze organizują wszy

Pogrzeb - kontrowersyjna sprawa

Zakłady pomagające zorganizować pogrzeb

Usługi pogrzebowe nie należą do takich, z których korzystamy chętnie, jednak czasem zdarzają się sytuacje, w których niestety nie da się tego uniknąć. Dobra firma pozwoli nam uniknąć wielu stresów oraz nieprzyjemnych sytuacji, a także pozwoli nam lepiej odnaleźć się w nieprzyjemnym dla nas czasie. Profesjonaliści zajmujący się pogrzebami zawsze organizują wszytko sprawnie oraz potrafią odpowiednio zachować się w takiej ciężkiej sytuacji. Warto więc zadbać o to, by zatrudnić tych najlepszych, którzy będą z precyzją i zaangażowaniem wykonywać powierzone im obowiązki. Aby wybrać odpowiednie usługi pogrzebowe, warto poprosić znajomych o radę oraz sprawdzić różne możliwości.


Firmy zajmujące się organizacją pogrzebów

Organizacja pogrzebów nie jest rzeczą przyjemną i każdy z nas woli powierzyć takie sprawy osobom bezstronnym, niż zajmować się tym samodzielnie. Właśnie dlatego na rynku znaleźć można obecnie całe mnóstwo zakładów pogrzebowych, a z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Organizowanie pogrzebów nigdy nie stanie się nieprzydatne, ponieważ takie usługi wiążą się z rzeczami, jakich nie da się uniknąć. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie zakłady pogrzebowe oferują taki sam standard usług i jeśli chcemy, by wszystko przebiegło profesjonalnie, powinniśmy skoncentrować się na wyborze odpowiedniej firmy pogrzebowej. Warto w tej kwestii poprosić o rady znajomych lub poszukać informacji w Internecie, a dopiero na podstawie takich informacji wybrać odpowiednią firmę, która sprawdzi się najlepiej.


Nowoczesna kremacja

Techniczne aspekty kremacji
Proces kremacji

Nowoczesna kremacja przeprowadzana jest w piecu kremacyjnym ? co najmniej dwukomorowym, którego konstrukcja oparta jest na zasadzie wielokrotnej rekuperacji ciepła, tak usytuowanym i zorganizowanym urządzeniem wprowadzającym, aby rodzina i osoby bliskie miały możliwość, na swoje życzenie, bezpośrednio obserwować wprowadzenie zwłok.

Piec może być zasilany olejem opałowym, gazem ziemnym lub LPG. Proces spalenia odbywa się w pełni automatycznie, a nad jego przebiegiem, czasem trwania i związaną z nim emisją spalin czuwa zintegrowany komputer PLC ? jedynie w starszych modelach operator steruje manualnie pracą pieca za pomocą panelu sterowniczego ? nowe piece są wyposażone w ciekłokrystaliczny ekran dotykowy zamontowany bezpośrednio na piecu ? dzięki czemu nie jest potrzebne dodatkowe centrum sterownicze dla pieca i filtrów spalin.

Spaliny z procesu kremacji przed wydostaniem się do środowiska są dopalane w specjalnej komorze i przez odpowiedni ceramiczny kanał spalinowy, w którym utrzymywana jest temperatura 850 °C i do którego dostarczane są właściwe proporcje tlenu. Tak dopalone spaliny są przekazywane do komina lub opcjonalnie do odpowiednich filtrów.

Prochy osoby skremowanej po spaleniu są jeszcze rozdrabniane w odrębnym urządzeniu, przed umieszczeniem ich w urnie. W starszych piecach granulator był zintegrowany z piecem, jednak ze względu na bezpieczeństwo operatorów, jak i ochronę środowiska, ustawodawcy wielu państw europejskich żądają rozdzielenia tych funkcji. Piec podczas przeprowadzenia kremacji zużywa do 12 kg oleju opałowego, lub 10 m? gazu ziemnego.

W Europie nie są stosowane piece zasilane prądem elektrycznym, mimo iż pierwsze urządzenie tego typu w czasach nowożytnych wyprodukowane przez Siemens było elektryczne. Jest to spowodowane tym, że piece elektryczne są bardzo mało efektywne, a co za tym idzie czas trwania kremacji jest bardzo długi, ale przede wszystkim emitują do środowiska bardzo dużą ilość spalin.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kremacja



© 2019 http://lidernet.waw.pl/