Poród i po porodzie

bezpieczny pokój, w którym będzie ono mogło spokojnie się rozwijać i odpoczywać w cichym otoczeniu, do którego nie będą dochodziły żadne zbyt głośne dźwięki. Oczywiście standardowym mebelkiem znajdującym się w pokoju niemowlęc

Poród i po porodzie

Najlepsze wyposażenie pokoju niemowlaka

Rodzice starają się stworzyć swojemu najmłodszemu dziecku bardzo bezpieczny świat. Dlatego najczęściej przygotowują dla swojego dziecka osobny i bezpieczny pokój, w którym będzie ono mogło spokojnie się rozwijać i odpoczywać w cichym otoczeniu, do którego nie będą dochodziły żadne zbyt głośne dźwięki.

Oczywiście standardowym mebelkiem znajdującym się w pokoju niemowlęcym jest kołyska, oprócz niej w pokoju dziecięcym znajdują się takie meble, które pomogą rodzicom w sprawowaniu opieki nad ich dziećmi. Oprócz tego rodzice wyposażają pokój niemowlęcy w różnego rodzaju akcesoria. Jedne z nich pomagają w sprawowaniu opieki nad niemowlakiem, a inne pozwalają dziecku na pierwsze zabawy.


Kojec dla dziecka - Wikipedia

Kojec dla dziecka - ogrodzenie tworzące małemu dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy. Małe dzieci, uczące się chodzić mają naturalną tendencję brania wszystkiego do buzi a tracąc równowagę w odruchu obronnym łapią wszystko co znajdzie się w zasięgu ich rąk. Mogą wtedy zrzucić sobie na głowę różne ciężkie i niebezpieczne przedmioty. Zamykając dziecko w kojcu z miękkim podłożem i dając mu bezpieczne zabawki uzyskuje się pewność że nic mu się nie stanie podczas chwilowej nieobecności opiekuna. Dużą popularnością cieszą się kojce-łóżeczka z możliwością opuszczenia (zdejmowania) jednej ścianki. Zdejmując lub opuszczając taką ściankę matka ułatwia sobie opiekę nad dzieckiem, a jemu pozwala na samodzielne wchodzenie i wychodzenie z kojca (nie trzeba dziecka podnosić).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kojec_dla_dziecka


Wikipedia o chustach do noszenia dzieci

Chusty dzielą się na:

chusty wiązane ? długość od 2,5 do 5,4 metra (szerokość około 70 cm) ? zawiązane w odpowiedni sposób wokół noszącego dają najwięcej możliwości ułożenia dziecka: od pozycji leżących, poprzez pionowe "brzuchem do brzucha" z przodu, na biodrze lub na plecach ? najczęściej rozkładają ciężar noszonego dziecka na oba ramiona i plecy noszącego. Ten typ chusty dzielimy również pod względem użytej tkaniny: chusty tkane lub elastyczne. Te drugie polecane są dla najmniejszych dzieci i najmniej wprawnych w wiązaniu opiekunów.

chusty kółkowe ? chusty zakładane na jedno ramię, jeden koniec materiału zakończony jest specjalnymi kołkami, drugi przepleciony przez nie na zasadzie paska, co pozwala regulować obwód chusty ? możemy nosić noworodka na leżąco z przodu, większe dzieci na biodrze w pionie, starsze także na plecach.

chusty typu pouch ? zwane "kieszonkami" ? najprostsze chusty na jedno ramię, bez możliwości regulacji ? dobierane do rozmiaru noszącego ? zasady noszenia podobne jak w chustach kołkowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chusta_do_noszenia_dzieci



© 2019 http://lidernet.waw.pl/