Temat dnia: salony urody

u twarzy i ciała: szminki, błyszczyki, konturówki do ust tusze do rzęs lub brwi, henna kosmetyczna cienie, eyelinery i kredki do oczu pudry, podkłady, korektory róże, bronzery lakiery do paznokci brokat i środki nabłyszczaj

Temat dnia: salony urody

Cytat z Wikipedii o kosmetykach do zmiany wyglądu

Są to środki, które służą do świadomej, nienaturalnej, tymczasowej zmiany wyglądu. Zalicza się do nich:

środki do makijażu twarzy i ciała:
szminki, błyszczyki, konturówki do ust
tusze do rzęs lub brwi, henna kosmetyczna
cienie, eyelinery i kredki do oczu
pudry, podkłady, korektory
róże, bronzery
lakiery do paznokci
brokat i środki nabłyszczające ciało
środki do zmiany lub utrwalenia wyglądu włosów:
farba do włosów
pianka do włosów
lakier do włosów
żel do włosów
guma do włosów
wosk do włosów
brylantyna
Istnieją metody do trwałej zmiany wyglądu takie jak np: makijaż permanentny, przeszczepy skóry, przeszczepy włosów, oraz bardziej drastyczne operacje plastyczne, jednak na ogół nie zalicza się ich do środków kosmetycznych, choć granica między zabiegami upiększającymi i kosmetykami jest bardzo płynna.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki


Pobyt w salonie urody

Salony urody są takimi ośrodkami, w których klienci poddają się zabiegom upiększającym i relaksacyjnym. Dlatego osoby zatrudnione w takich salonach są nie tylko dobrymi fryzjerami czy kosmetyczkami, ale też specjalistami z zakresu wykonywania masaży kręgosłupa i wprowadzania odpowiednich technik relaksacyjnych.

Dzięki temu w salonach urody dostępne są różne pakiety usług, z których można korzystać według własnego uznania. Jednak obsługą klientów zajmują się nie tylko kosmetyczki czy masażystki, ale również recepcjonistki i telefonistki. Wszystkie one powinny być bardzo miłymi i spokojnymi osobami. Tylko wówczas klienci będą mogli być w pełni zadowoleni ze swojej wizyty w salonie urody i z ogromną przyjemnością przyjadą jeszcze raz do takiego salonu.


Co oznacza skrót SPA? Zobaczmy w Wikipedii

Spa (z łac. zdrowie przez wodę) ? termin pochodzący z języka angielskiego, przyjęty rdzennie od belgijskiego miasta Spa, którego tereny od czasów starożytnych (ówcześnie obszar Imperium Rzymskiego) słynęły z leczniczych właściwości występujących tam wód termalnych.

Początkowo termin funkcjonował jako określenie kurortu z wodami leczniczymi lub lecznictwa przy użyciu wody. Obecnie bardzo szeroko pojmowany, bywa stosowany w ujęciu ogólnym jako określenie zabiegów mających na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Dawniej determinującym charakter spa czynnikiem było wykorzystywanie wód z naturalnych źródeł i surowców w miejscu ich pozyskiwania, dziś coraz częściej używa się różnorodnych metod leczniczych i terapeutycznych w dowolnej dogodnej lokalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Salus_per_aquam



© 2019 http://lidernet.waw.pl/