Zamiast sprzątać, odpocznij

obecnym pyłem, klejami, zaprawami, szpachlami i farbami. Zwłaszcza większy remont tak właśnie wygląda. Remontowałem wiele mieszkań i zawsze najgorszą rzeczą po wszystkim było sprzątanie. Z czego najbardziej uciążliwy jest pył z

Zamiast sprzątać, odpocznij Warto sprzątać samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę? A może potrzebujesz sprzętu gastronomicznego? Sprawdź

Sprzątanie po remoncie

Z czym kojarzy się remont? Z wszechobecnym pyłem, klejami, zaprawami, szpachlami i farbami. Zwłaszcza większy remont tak właśnie wygląda.

Remontowałem wiele mieszkań i zawsze najgorszą rzeczą po wszystkim było sprzątanie. Z czego najbardziej uciążliwy jest pył z gładzi szpachlowych - dostaje się on dosłownie wszędzie. Wszystko w mieszkaniu jest zakurzone - i to mimo stosowania folii, zasłaniania drzwi i tak dalej.

Aczkolwiek sam pył sprząta się dość łatwo. Bardziej uciążliwe jest usuwanie resztek gładzi czy tynków - dlatego tak ważne podczas remontu jest dokładne i staranne osłanianie powierzchni, które nie mają zostać zabrudzone. Nie ma nic gorszego niż skrobanie zaschniętego tynku i farby z nowych okien. Koszmar.


Dokładne czyszczenie łazienki

Część kobiet bardzo chętnie zatrudnia się do sprzątania mieszkań, również z tego powodu, że są one mniejsze od domów i w czasie, kiedy ich koleżanki sprzątają domy, one mogą zaliczać dużo więcej posprzątanych mieszkań i zarobić w tym samym czasie więcej pieniędzy. W zakres ich obowiązków wchodzi wykonywanie generalnych porządków w kuchni, w których zakres wchodzi odsuwanie kuchennych sprzętów, ściąganie pajęczyn i mycie wszystkich zastawów kuchennych. Co jakiś czyszczą także dokładnie łazienkę przy użyciu silniejszych środków czyszczących, które czasami muszą nawet być wywietrzane przed powrotem do mieszkania jego właścicieli. Pod okiem właścicielki mieszkania przeprowadzane są także gruntowne porządki w salonie.


Na pewno wiesz czym jest miotła?

Miotła ? proste narzędzie czyszczące służące do usuwania pyłu i śmieci z płaskich powierzchni, przede wszystkim podłóg. Składa się z podłużnej, cylindrycznej rączki (styliska) i umieszczonego na jej końcu aparatu czyszczącego (w tradycyjnych miotłach pęk rózeg). Dawniej miotły powszechnie uznawano za podstawowy atrybut wiedźm i czarownic. Ich rola jako narzędzi umożliwiających latanie osobom uprawiającym czarną magię do dziś przetrwała w baśniach, legendach i popkulturze.

Mniejsze narzędzia czyszczące o podobnej konstrukcji często określa się mianem miotełek. Za odmianę miotły można uznać mop.

Tradycyjna miotła była najczęściej pękiem brzozowych rózeg, związanych od strony nie rozwidlonej w kształt trzonka. Całość miała cylindryczny kształt ? nieefektywny podczas zamiatania, ale zarazem najprostszy do wykonania. Długość styliska zależała od przewidywanego zastosowania miotły. Niekiedy rózgi mocowano (przywiązywano) do osobnego kija.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a



© 2019 http://lidernet.waw.pl/