Zanim zdecydujesz się na kolektory - kilka przydatnych informacji

słoneczne? Dlaczego nie zawsze można zainstalować układy do ekologicznego pobierania energii ze środowiska? O tym, czy otrzymamy takie dofinansowanie decyduje specjalna komisja, a pozyskanie środków na ten cel jest możliwe poprze

Zanim zdecydujesz się na kolektory - kilka przydatnych informacji selfa sklep

Kto może nam pomóc w załatwieniu formalności związanych z ekologicznymi źródłami energii

Kto może pomóc nam, gdy chcemy ubiegać się o dofinansowaną instalację fotowoltaiczną czy kolektory słoneczne? Dlaczego nie zawsze można zainstalować układy do ekologicznego pobierania energii ze środowiska? O tym, czy otrzymamy takie dofinansowanie decyduje specjalna komisja, a pozyskanie środków na ten cel jest możliwe poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w tej sprawie. Bardzo często pośrednictwem w załatwianiu funduszy na montaż instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii zajmują się specjalne firmy, które nie tylko projektują takie rozwiązania i zajmują się doborem odpowiednich paneli do użytku domowego czy przez firmę, ale także wykonują montaż takich instalacji.


Efekt fotoelektryczny - za Wiki

Efekt fotoelektryczny (zjawisko fotoelektryczne, fotoefekt, fotoemisja) ? zjawisko fizyczne polegające na emisji elektronów z powierzchni przedmiotu, zwane również precyzyjniej zjawiskiem fotoelektrycznym zewnętrznym ? dla odróżnienia od wewnętrznego.

W zjawisku fotoelektrycznym wewnętrznym nośniki ładunku są przenoszone pomiędzy pasmami energetycznymi, na skutek naświetlania promieniowaniem elektromagnetycznym (na przykład światłem widzialnym) o odpowiedniej częstotliwości, zależnej od rodzaju przedmiotu.

Emitowane w zjawisku fotoelektrycznym elektrony nazywa się czasem fotoelektronami. Energia kinetyczna fotoelektronów nie zależy od natężenia światła, a jedynie od jego częstotliwości. Gdy oświetlanym ośrodkiem jest gaz, zachodzi zjawisko fotojonizacji, natomiast gdy zachodzi zjawisko fotoelektryczne wewnętrzne, mówi się o fotoprzewodnictwie.

Odkrycie i wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego przyczyniło się do rozwoju korpuskularno-falowej teorii materii, w której obiektom mikroświata przypisywane są jednocześnie własności falowe i materialne (korpuskularne). Wyjaśnienie i matematyczny opis efektu fotoelektrycznego zawdzięczamy Albertowi Einsteinowi, który w 1905 roku wykorzystał do tego hipotezę kwantów wysuniętą przez Maxa Plancka w 1900 roku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_fotoelektryczny


Co to jest kolektor słoneczny?

Kolektor słoneczny ? urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia słoneczna docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz (glikol, woda) lub gaz (np. powietrze).

Kolektory można podzielić na:

płaskie:
cieczowe,
gazowe,
dwufazowe,
płaskie próżniowe,
próżniowo-rurowe (nazywane też próżniowymi, w których rolę izolacji spełniają próżniowe rury),
skupiające (prawie zawsze cieczowe),
specjalne (np. okno termiczne, izolacja transparentna).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82oneczny



© 2019 http://lidernet.waw.pl/